Przerwa na karmienie dziecka sztucznym pokarmem. Idą zmiany.

0
www.karmiuszka.pl
www.karmiuszka.pl

Jeśli potrzebujesz indywidualnej porady prawnej 

SŁUŻĘ CI POMOCĄ!

Przerwa na karmienie dziecka sztucznym pokarmem. Idą zmiany. Rzecznik Praw Obywatelskich podjął interwencję na wniosek policjantki i pracownicy resortu spraw wewnętrznych i administracji. O tym, że przysługująca zgodnie z kodeksem pracy przerwa na karmienie piersią wymaga zmian mówi się od jakiegoś czasu. Sam przepis oraz jego interpretacje budzą uzasadnione wątpliwości co do dyskryminacji niektórych grup rodziców.

Brak podstawy prawnej żądania zaświadczenia o karmieniu TU.

Na rynku pracy istnieje pewna grupa kobiet, które np. utraciły pokarm, przysposobiły niemowlę czy karmiące mieszankami. Nie są one objęte zakresem normowania art. 187 Kodeksu pracy, o których więcej TU.

Nareszcie ruszyło się w tym temacie. Czekam pod tym wpisem na Wasze zdanie! Niestety na tym polu jest o wiele więcej do zrobienia. 

W zawodzie żołnierza

Wielokrotnie podnosiłam także dyskryminację w kwestii wykorzystania przerw na karmienie w zawodzie żołnierza. Zdarzają się przypadki żądania od kobiet stawienia się na komisję lekarską i przedstawienia aktualnych wyników badań krwi z oznaczeniem wysokości prolaktyny.

O przerwie na karmienie w zawodzie żołnierza TU.

W zawodzie nauczyciela.

W tym zawodzie, przysługująca przerwa na karmienie przysługuje w przypadku pracy ciągłej powyżej 4 godzin dziennie i niestety jest fikcją. Ministerstwo Edukacji Narodowej kilkakrotnie pytane przeze mnie o ten problem i moje klientki rozkłada ręce i nie chce podjąć trudu rozwiązania problemu. 

Więcej pisałam o tym TU.

Stanowisko Rzecznika znajdziesz pod linkiem:

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/dlaczego-rodzice-karmiacy-sztucznym-pokarmem-nie-maja-prawa-do-przerw-w-pracy-rpo-proponuje-zmiany

A TU sprawdzisz, czy u Ciebie w pracy powinien być oddzielny pokój dla karmiącej mamy (nie tylko piersią ale i butelką). 

Jeśli uważasz, że ten wpis jest wartościowy i przydatny – udostępnij go proszę. Dziękuję!

powodzenia 🙂 Katarzyna Łodygowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here