O mnie

Witam Cię serdecznie na mojej stronie. Nazywam się Katarzyna Łodygowska. Jestem prawnikiem, Absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam Studia Podyplomowe: Zarządzanie Środkami Unijnymi dla Przedsiębiorców oraz Partnerstwo Publiczno – Prywatne w  Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Prawo Zamówień Publicznych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwóch pięknych dziewczynek: Heleny i Alicji. Do założenia tej strony i firmy zainspirowało mnie życie. Życie moje, moich koleżanek i przyjaciółki. Będąc w ciąży a później przebywając na urlopie macierzyńskim zauważyłam, że setki kobiet takich jak ja szukają w internecie wiarygodnych informacji prawnych dotyczących prawa pracy, opieki okołoporodowej, macierzyństwa i wszelkich aspektów z tym związanych.  Proste informacje przez język, w którym zostały napisane oraz ilość stanów prawnych sprawiają trudności interpretacyjne i powodują chaos. Większość z nas korzysta z wyszukiwarki internetowej poszukując odpowiedzi na konkretne pytania. I jest to słuszny kierunek – przyszłościowy. To powód, dla którego powstała ta strona. Już nie musisz szukać ani dopytywać na forach, gdzie każdy mówi co innego. Znajdziesz tu tematy, które interesują przede wszystkim Mamy, tak jak interesują one mnie.

DZIECI. Źródło siły, inspiracji i przede wszystkim naszej mamowej motywacji do działania – nie do podrobienia i nie do zastąpienia. Siła jaka płynie z macierzyństwa powoduje, iż wiele z nas właśnie w tym okresie postanawia coś zmienić w swoim życiu. Być może właśnie odkryłaś w sobie potencjał do otworzenia firmy. A może chcesz z podniesionym czołem wrócić na swoje stanowisko pracy po urlopie macierzyńskiem? Dobrze trafiłaś. Rozgość się i poczuj komfortowo. Zadbam o Ciebie.

Moja praca tutaj polega na pomocy prawnej kobietom w szczególnym okresie życia jakim jest macierzyństwo.

 

Zawodowo związana jestem między innymi z Fundacją Rozwoju Edukacji Elektronicznej http://free.org.pl/

 

Możesz u mnie znaleźć informacje dotyczące:

  • prawa pracy,
  • praw kobiet w ciąży,
  • opieki okołoporodowej,
  • zasiłków,
  • działalności gospodarczej.

Pomoc prawna

Jeśli potrzebujesz indywidualnej porady prawnej czy opinii, zajrzyj TUTAJ.

Jeśli jesteś zainteresowana nieodpłatną pomocą prawną zapraszam Cię serdecznie do zakładki STREFA WIEDZY, gdzie dzielę się swoją wiedzą. Nieodpłatnie pomagam kobietom po poronieniach i martwych urodzeniach w walce o ich  prawa.

Dziękuję, że tu zajrzałaś. Zostań proszę i rozgość się.

Katarzyna Łodygowska – Matka prawnik

MATKAPRAWNIK.PL w mediach:

Wypowiedź dla pisma Twój Styl Well: http://www.styl.pl/uczucia/news-narysuja-dla-ciebie-motylka,nId,2415689

Wypowiedź dla portalu parenting.pl: https://parenting.pl/chcialam-kupic-dziecko-przez-internet-za-40-tys-zlotych

Wypowiedź dla portalu abczdrowie.pl https://portal.abczdrowie.pl/jestem-zdrowa-i-mloda-sprzedam-swoje-komorki-rozrodcze

Cytują mnie: http://babyonline.pl/ukradl-lozysko-zony-ze-szpitala-teraz-czeka-go-areszt-lub-grzywna,aktualnosci-artykul,23252,r1.html

Polecają mnie: https://www.piwnooka.pl/placentofagia/

Rozmowa w Dzień Dobry TVN dotycząca praw kobiet po poronieniu: TUTAJ.