Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

0

Jeśli potrzebujesz indywidualnej porady prawnej 

SŁUŻĘ CI POMOCĄ!

W czerwcowym wydaniu numeru M jak Mama pojawiłam się na okładce promując kampanię Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży.

„Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” to ogólnopolska kampania społeczna zwracająca uwagę na sytuację ciężarnych w Polsce. W ósmej edycji projektu zwracamy szczególną uwagę na prawa ciężarnych oraz bobasa w brzuszku, który wciąż musi się domagać o więcej życzliwości dla swojej mamy. Dlatego wspólnie z miesięcznikiem nagrałam 5 krótkich filmów edukacyjnych z zakresu prawa pracy:

  1. KIEDY JEST ODPOWIEDNI MOMENT NA POWIEDZENIE PRACODAWCY O CIĄŻY? 
  2. JAKIE PRAWA W PRACY MA KOBIETA W CIĄŻY?
  3. CO WOLNO A CZEGO NIE, NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM W CIĄŻY?

Ósma edycja kampanii. 

Ciąża to nie tylko radosne oczekiwanie na dziecko, ale także czas, w którym kobieta musi zmierzyć się z nowymi sytuacjami i problemami, zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Wsparcie merytoryczne dla kobiet w ciąży w zakresie przysługujących im praw to jeden z głównych celów zainaugurowanej właśnie ósmej edycji kampanii społecznej „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”. Akcja będzie trwać do lipca, jej organizatorem jest miesięcznik „M jak mama” i serwis Mjakmama.pl.

Tegoroczna kampania „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” ma dwa podstawowe cele. Pierwszym z nich jest wsparcie kobiet ciężarnych i przekazanie im praktycznych porad, dotyczących prawa pracy, a także przywilejów i przysługujących świadczeń finansowych. Na potrzeby akcji powstał serwis Wiecejzyczliwosci.pl, poświęcony zagadnieniom prawnym, zawierający szereg artykułów i filmów informacyjno-poradnikowych.

Wzorem lat poprzednich akcja ma również zachęcać do okazywania w miejscach publicznych życzliwości i pomocy kobietom w ciąży. W sieci supermarketów Carrefour, w wagonach Kolei Mazowieckich a także w mediach drukowanych i internetowych pojawią się grafiki przedstawiające ciężarne w różnych sytuacjach. Rysunki stworzyła ilustratorka i rysowniczka Ksenia Potępa, autorka m.in. komiksu internetowego „Nie mogę, trzymam dziecko” oraz zabawnych historyjek o uroczym Torbaczu Wombacie i jego przyjaciołach. 

Partnerami tegorocznej kampanii „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” są marki: Prenatal, Velvet Baby, Marko, Pelafen Mama (suplement diety). Patroni medialni to: Nowa TV, Radio VOX FM, Czasdzieci.pl, Poradnikzdrowie.pl, miesięcznik „Zdrowie”.

Patronat honorowy nad kampanią objął Rzecznik Praw Obywatelskich.

A co znajdziecie w numerze czerwcowym?

Numer 06/2018 dostępny w kioskach od 9 maja 2018r. a w nim m. inn:

Dziękuję Ani Olchowik, Małgorzacie Bałuch-Lisowskiej, Ani Małek i Małgosi Wójcik z grupy ZPR za współpracę, zaufanie i mnóstwo życzliwości dla mnie jako kobiety w ciąży 🙂 !

Katarzyna Łodygowska