Strona główna Ciąża Skarga na odmowę wyznaczenia wizyty u lekarza w ciągu 7 dni

Skarga na odmowę wyznaczenia wizyty u lekarza w ciągu 7 dni

3

Jeśli potrzebujesz indywidualnej porady prawnej 

SŁUŻĘ CI POMOCĄ!

O uprawnieniach kobiet w ciąży do wizyt lekarskich w ciągu 7 dni roboczych w ramach NFZ, pisałam tutaj. Z uwagi na liczne problemy z dostępem do lekarzy oraz, aby pomóc kobietom ciężarnym w egzekwowaniu swoich praw, przy współpracy z firmą www.grafcratft.pl  powstała ulotka (ponad 10 tys. pobrań), którą każda kobieta w ciąży może wydrukować i nosić przy sobie, aby mieć pod ręką przepisy. Więcej o tym – tutaj.

Jeśli spotykacie się z odmową udzielenia wizyty w ustawowym terminie, zachęcam do składania pisemnie prośby o wyznaczenie terminu. Samo Ministerstwo Zdrowia do tego zachęca:

„Jeżeli posiadasz szczególne uprawnienia do świadczeń, a nie są one respektowane, powinnaś zwrócić się do kierownictwa placówki lub oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.”

Dostaję mnóstwo zapytań co powinno znaleźć się w takim piśmie. Zapraszam, do pobrania (poniżej) i samodzielnego wypełnienia. Powodzenia! 🙂

Kasia

zdjęcie

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
doc prośba o wyznaczenie terminu wizyty lekarskiej w ramach NFZ 13 KB 5130

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
UrszulamatkaprawnikBożena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bożena
Gość
Bożena

Dzień dobry, dzwoniłam dzisiaj do oddziału NFZ – wojewódzkiego,żeby zgłosić swój problem a oni mi poradzili tylko,żebym złożyła skargę w przychodni tam gdzie mnie nie przyjęli;( Mój problem polegał na tym,że lekarz który prowadził moją ciąże nagle przestał przyjmować w przychodni do której chodziłam- wiec poprosiłam o kogos innego, kto zastępuje – odp. że nie mają nikogo takiego. Wiec zaczęłam wydzwaniac po innych przychodniach w Szczecinie – okazało się ,ze pomimo tego ,że mówię/ informuję że jestem w ciąży proponują mi termin na październik (najwcześniejszy) w większości przychodni listopad- grudzień;( Załamałam się – nie wiedziałam co robić … w końcu… Czytaj więcej »

Urszula
Gość
Urszula

Skandaliczna sytuacja. Bardzo pani współczuje