Masz firmę? Weź udział w plebiscycie “Mama ma biznes”

0

Jeśli potrzebujesz indywidualnej porady prawnej 

SŁUŻĘ CI POMOCĄ!

Masz firmę? Weź udział w plebiscycie

“Mama ma biznes”.

Z doświadczenia wiem, jak pojawienie się dziecka potrafi zmienić postrzeganie pracy zawodowej. Śmiało mogę powiedzieć, że byłam pracoholiczką pracującą nawet w 5 miejscach na raz. Pomimo iż praca satysfakcjonowała mnie pod kątem finansowym, nie odpowiadało mi, że nie mam kontaktu z drugim człowiekiem. Żywą tkanką ;) Zawsze dążyłam do otworzenia własnej firmy i jak moje pierwsze dziecko miało 7 miesięcy, wpadłam na pomysł wspierania mam w obszarze prawa pracy w szczególnym okresie, jakim jest macierzyństwo i powrót do pracy. Nikt wcześniej tego nie robił-to miało swoje plusy i minusy. Nikt wcześniej nie skupił swojej działalności prawniczej wokół matek. O powstaniu mojej firmy i bloga mówiłam wielokrotnie w mediach np. TUTAJ i w podkaście TU 🙂

Miałam bardzo dużo wątpliwości czy jeżeli zacznę dzielić się wiedzą na blogu, czy ktokolwiek skorzysta z indywidualnej konsultacji? Po dwóch latach działalności zdarza się, że termin oczekiwania na wolny termin to 2 miesiące.

 • Co zatem sprawiło, że odniosłam sukces? Odważyłam się. Przełamałam strach przed nieznanym i opiniami innych.
 • Jak to się stało, że zaufało mi tysiące kobiet w Polsce? Jestem sobą. Nikogo nie udaje. Troszczę się o nie 🙂

Przeczytaj czy można założyć działalność gospodarczą na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim i wychowawczym. TU.

Mama ma biznes – dla kogo?

“Mama ma biznes” to akcja zainicjowana przez miesięcznik i serwis internetowy M jak mama, który postanowił wyjść naprzeciw Mamom i poruszyć kwestie związane z zakładaniem firmy w ciąży i na urlopach związanych z macierzyństwem. Razem z partnerami chcemy zachęcić młode mamy do zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej czyli do wzięcia spraw zawodowych w swoje ręce!

Jeśli jesteś:

 • młodą bizneswoman, którą ciąża lub macierzyństwo zainspirowały do stworzenia własnego interesu, ten konkurs jest dla Ciebie!

A może:

 • znasz kobietę, która z powodzeniem prowadzi biznes? Przyjaciółka? Koleżanka? Zainspirowało ją macierzyństwo?
 • jesteś cichą wielbicielką jakieś biznesu prowadzonego przez taką kobietę?

Jeśli tak, to koniecznie daj jej znać o tej akcji i prześlij link do tego artykułu!

Cel akcji.

 1. Wsparcie mam i przyszłych mam poprzez przekazanie praktycznych porad dotyczących zakładania oraz funkcjonowania własnej firmy, a także zainspirowanie ich do podjęcia własnej działalności gospodarczej.
 2. Wyłonienie w ramach plebiscytu i nagrodzenie najciekawszych biznesów założonych przez mamy zainspirowanych macierzyństwem. Poszukiwane są przedsiębiorczynie, które w czasie ciąży lub po urodzeniu dziecka postanowiły zrezygnować z etatu na rzecz własnej działalności.

Patronat Honorowy

 1. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
 2. Pełnomocnik Rządu do Spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Partnerzy merytoryczni

 1. Katarzyna Łodygowska www.matkaprawnik.pl ekspertka prawa pracy.
 2. Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, prowadząca szereg programów, szkoleń i wydarzeń promujących aktywność zawodową kobiet
 3. portal Mamopracuj.pl wspierający mamy w ich karierze
 4. Dimaq – program standaryzacji i weryfikacji kompetencji digital marketingowych

Patronat medialny:

 1. Radio Eska
 2. Poradnikzdrowie.pl
 3. Superbiznes

Nagrody

Nagroda za 1 miejsce: szkolenie DIMAQ o wartości 2000 zł brutto. Laureatki miejsc pierwszego, drugiego i trzeciego zostaną dodatkowo opisane wraz z ich działalnością gospodarczą na łamach miesięcznika M jak Mama oraz w serwisie Mjakmama.pl.

Czas trwania plebiscytu

Projekt “Mama ma biznes” będzie trwać do połowy czerwca br. natomiast zgłoszenia w plebiscycie można składać  do 5 maja. Nie zwlekaj! Zgłoś się już teraz i daj szansę swojemu biznesowi, aby usłyszała o nim cała Polska! Najciekawsze biznesy wybierze kapituła (w której jestem) a następnie finałową trójkę wybiorą podczas głosowania czytelniczki serwisu oraz miesięcznika M jak mama.

TAK! ZGŁASZAM SIĘ

Powodzenia! Katarzyna Łodygowska/matka prawnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here